Ponad 100-lat tradycji: nasza współpraca z europejskimi hutami szkła
Ponad 100-lat tradycji: nasza współpraca z europejskimi hutami szkła
Ponad 100-lat tradycji: nasza współpraca z europejskimi hutami szkła

Prawdziwa manufaktura to coś, co cenimy już od pierwszych dni istnienia La Mania Home, dlatego też nasza oferta to staranna selekcja produktów tworzonych z miłości do piękna. Naszą uwagę szczególnie przykuwa szkło kryształowe – to delikatny i mieniący się dodatek, goszczący w niemal każdym domu. Dzisiaj chcemy Wam przedstawić huty szkła, które jako nasi sztandarowi partnerzy idealnie wpisują się w DNA La Mania Home: tworzą najwyższej jakości, unikatowe akcesoria, które z naszą drobną pomocą udekorują wasze wnętrza i wywołają niejeden uśmiech.

Kryształ, klasa, różnorodność: huty Spiegelau i Nachtmann


Tradycja Spiegelau sięga blisko 500 lat wstecz, kiedy rozpoczęła swoją działalność od produkcji luster, tworząc akcesoria dla dworów królewskich. Dziś słynie z wyrobów ze szkła kryształowego do użytku codziennego, ale też od święta. Pół wieku doświadczenia bawarskich szklarzy w połączeniu z najnowocześniejszymi technologiami pozwala na tworzenie najwyższej jakości akcesoriów.

Manufaktura Nachtmann również nie pozostaje w tyle: szerokie uznanie i szacunek zyskuje dzięki najwyższej jakości materiałom, artystycznej lekkości i wrażliwości na człowieka i środowisko. Już od ponad 170 lat serwuje nam niezwykle różnorodne wyroby ze szkła kryształowego, pamiętając przy tym o pasji i nowoczesnym designie. Spiegelau i Nachtmann są laureatami wielu prestiżowych nagród przyznawanych za design i jakość, w tym znanej Reddot Design Awards.


Wśród niemieckich kryształów, które niedawno dołączyły do naszej oferty, znajdują się produkty o intrygującym profilowaniu i przykuwających oko szlifach. Znajdziemy tu między innymi: kieliszki do wina czerwonego i białego, szklanki do drinków czy kieliszki do martini. Dodatkowo, marki gwarantują aż 10 000 bezpiecznych cykli mycia w zmywarce nie oddziaływujących na utratę jakości szkła.


120 gram fantazji


Jednym z najbardziej zachwycających projektów, który urzekł nie tylko nas, ale i klientów w całej europie, są najcieńsze, najlżejsze kieliszki do wina wykonane ze szkła kryształowego w hucie Spiegelau. Ich ponadczasowy kształt i nieprzeciętna smukłość pozwala w pełni oddać się degustacji, a dzięki doskonałej jakości surowca można je myć w zmywarce.


Orrefors, czyli szwedzka oprawa stołu


Wśród naszych najnowszych odkryć znalazła się również marka Orrefors, której ręcznie wykonywane produkty powstają w ramach kooperacji w szwedzkiej hucie szkła Småland. Orrefors to nie tylko najwyższa jakość wykonania, ale również przemyślane formy i piękno w najczystszej postaci. Szczególną uwagę przykuwają korki do wina inspirowane największymi światowymi miastami. W naszej ofercie znajdziesz korki Stockholm i New York, które inspirują kształtem przypominając drogocenny klejnot.


Kochamy to, co Polskie: huta Julia


Piechowice to coś więcej, niż zwykłe miasto na Dolnym Śląsku. To właśnie tam, tak blisko karkonoszy, mieści się huta Julia – jeden z niewielu istniejących dziś polskich producentów, którzy tworzą wyroby ze szkła kryształowego. Ich projekty są doceniane na arenie międzynarodowej, dlatego szczególnie cieszymy się, że wraz z hutą Julia możemy zaprezentować Wam specjalną kolekcję we współpracy z La Mania Home. Znajdziesz w niej między innymi:

  • kryształową karafkę na wodę – zachwyca niewymuszoną elegancją i ręcznie wykonanym szlifem,
  • kieliszki do wina i kieliszki do szampana – osadzone na solidnej, dekoracyjnej nóżce, z szlifem w wersji przezroczystej i barwionej,
  • szklanki – wspaniale komponują się z kieliszkami. Również występują w wersji przezroczystej lub z kolorowym kryształem,
Szkło kryształowe to piękno, które odpowiednio pielęgnowane przetrwa na lata. Zakochaj się w tradycyjnym wystroju wnętrz i odkryj na nowo blask szklanych dodatków z najlepszymi hutami w europie.