Jak udekorować świąteczny stół?
Jak udekorować świąteczny stół?
Jak udekorować świąteczny stół?

Stół wigilijny jest szczególnym miejscem w każdym domu, dlatego tak bardzo skupiamy się nie tylko na tym, kto przy nim zasiądzie, ale też, jak będzie się prezentował. W polskich domach na talerzykach, paterach i półmiskach zawsze znajdują się równie perfekcyjne potrawy świąteczne i wiemy, że każdy gospodarz robi wiele, by stół zastawiony idealnie dobranymi naczyniami. Proponujemy wyjątkowe zastawy stołowe, które doskonale oddają ducha świąt, chociaż zdobić stół mogą każdego dnia. La Mania Home tworzy przecież produkty praktyczne, ale przy tym niepowtarzalne i zachwycające designem.

Jak wygląda bożonarodzeniowy stół?
Stół wigilijny to przede wszystkim biały obrus, świece, siano i dwanaście tradycyjnych potraw. Pierogi z kapustą i grzybami, barszcz, groch z kapustą czy karp w galarecie to dania, które można jeść każdego dnia, ale to właśnie 24 grudnia smakują najlepiej. Czy spożywamy je w licznym, rodzinnym gronie, w parze, czy w samotności, powinny być elegancko podane. Na talerzach, które idealnie pasują do świątecznej oprawy: choinki z bombkami, światełek i lśniącego obrusu na wigilijnym stole.

Klasyczna zastawa na Boże Narodzenie
Stół świąteczny wielu osobom kojarzy się z bielą. Biały obrus, białe świece, biały opłatek, a przy tym niewielkie dodatki w postaci ciemnozielonych gałązek świerku. Osoby, które nie wyobrażają sobie zastawy w innym kolorze, jak w bieli, mogą podać najsmaczniejsze dania na zastawie stołowej Classy z kolekcji La Mania Home. Ten luksusowy komplet białej porcelany został ozdobiony złotą obwódką i tym samym jest chyba najbardziej tradycyjnym zestawem porcelany w kolekcji La Mania Home. Komplet składa się z talerza obiadowego, głębokiego i deserowego, idealnego do podania wigilijnej kolacji oraz czegoś słodkiego na deser. Taki zestaw pomnożyć można przez ilość osób, która zasiądzie przy stole, albo zdecydować się od razu na zakup zastawy dla sześciu członków rodziny. 6 talerzy obiadowych, 6 głębokich i 6 deserowych to idealny komplet naczyń na świąteczny stół dla bliskich. Classy to kwintesencja klasyki. Perfekcyjnie wykonane naczynia, na których zupa grzybowa, karp i świąteczny makowiec będą smakować jeszcze lepiej. Eleganckie połączenie bieli i ręcznie malowanego przez prawdziwych rzemieślników z polskiej fabryki złotego brzegu gwarantuje, że stół będzie nawiązywał do tradycji, ale z wyraźnym odniesieniem do nowoczesności.

Czy tylko śnieżnobiała zastawa pasuje do świąt?
Boże Narodzenie to święto rodzinne, które jak każda inna tradycja ewoluuje. Można więc na świątecznym stole ustawić nie tylko białe porcelanowe talerzyki, ale także zdecydować się na dodanie trochę ulubionego koloru.

Świąteczny stół z dodatkiem czerwieni
Barwą, która kojarzy się ze świętami, na pewno jest czerwień. Bardzo możliwe, że wynika to z tego, że znany nam dzisiaj Mikołaj przynoszący prezenty, odziany jest w czerwony kubrak. Czerwień doskonale komponuje się z zielenią choinki, dlatego nic nie stoi na przeszkodzie, by w najbliższe święta, podczas podawania makowców, pierników czy sernika na białym obrusie pojawiły się elementy zastawy Stripes Red. La Mania Home proponuje talerzyki, mleczniki, dzbanuszki, cukiernicę, które łączą radosną czerwień z klasyczną bielą i złotymi detalami. Wszystkie naczynia z serii Stripes Red doskonale do siebie pasują i ozdobione zostały czerwono-białymi pasami. Wszystkie też sygnowane logiem La Mania Home i wyprodukowane w Polsce, przede wszystkim ręcznie i w renomowanej fabryce porcelany Ćmielów. Talerzyki, mleczniki, miseczki, filiżanki i kubeczki wprowadzą do domu dużo radości i doskonale dopełnią świąteczną dekorację stołu w jadalni oraz w salonie. Czerwoną kolorystykę warto uzupełnić ciemną zielenią, na przykład w postaci gałązek świerkowych ułożonych w formę malutkich bukietów.

Eleganckie połączenie bieli z czernią na Boże Narodzenie
Dla niektórych to rewolucja, dla innych oczywistość: czerń jest elegancka zawsze i dobrze prezentuje się także na świątecznym stole. Zastawa stołowa Stripes od La Mania Home to kolejny luksusowy komplet porcelany. Ręcznie malowany złoty brzeg dodaje naczyniom jeszcze więcej świątecznego, wyjątkowego charakteru. Można skorzystać z talerza obiadowego, głębokiego i deserowego serwując tradycyjne wigilijne dania. Barszcz, smażona ryba i kawałek piernikowego ciasta na pewno będą smakowały wybornie, ponieważ wygląd zastawy także wpływa na nasze odbieranie smaków. Aromatycznej kawy lub herbaty w rodzinnym gronie napić się można z równie luksusowej filiżanki z Stripes.