4 proste sposoby na przearanżowanie przestrzeni w czasach #zostańwdomu
4 proste sposoby na przearanżowanie przestrzeni w czasach #zostańwdomu
4 proste sposoby na przearanżowanie przestrzeni w czasach #zostańwdomu
W obecnej sytuacji, w której znajdujemy się wszyscy, ale w rzeczywistości każdy osobno, nasze cztery ściany stają się dla nas całym światem.
Bardzo ważne jest, aby zwłaszcza teraz, zatroszczyć się o swoją higienę psychiczną. Często pomagają w tym domowe obowiązki: pobudzają kreatywność, są angażujące i dają ogrom satysfakcji. Wiosna od zawsze jest idealnym czasem na porządki, dlatego nawet niewielkie przearanżowanie wnętrza to genialny pomysł na tu i teraz. Wprowadzi powiew świeżości w przestrzenie mieszkalne, a tym samym pozwoli przetrwać trudne chwile.
1. Uporządkuj swój dom
Feng shui to starochińska sztuka planowania i poprawiania przestrzeni, w której wierzy się, że otoczenie, w jakim przebywamy ma realne przełożenie na nasz los. Nasze mieszkanie oddziałuje więc na różne strefy życia: bogactwo, zdrowie, karierę, miłość i zdrowie. Zasad feng shui jest niezwykle wiele, jednak fundamentalną z nich jest uporządkowanie przestrzeni i pozbycie się wszelkich, zbędnych szpargałów, które zakłócają przepływ energii.
Jak to zrobić?
Schowaj wszystkie niepotrzebne przedmioty do akcesoriów takich jak ozdobne pudełka, marmurowe szkatułki czy piękne organizery.
2. Powiększ optycznie przestrzeń
Obecnie niemal każdy centymetr kwadratowy, w którym przebywamy, jest na wagę złota. To sytuacja o tyle problematyczna, że jak na razie o żadnych większych remontach czy przebudowach raczej nie ma mowy. Dlatego trzeba szukać innych, kreatywnych rozwiązań. Poza oczywistym pozbyciem się niepotrzebnych przedmiotów i mebli z Twojego wnętrza, czy przemalowaniem ciemnych ścian na jaśniejsze, jest jeden prosty sposób na optyczne powiększenie przestrzeni.
Jaki jest ten sposób?
Lustra i lusterka. Nawet te najmniejsze sprawią, że dotychczasowa przestrzeń powiększy się i złapie trochę niezbędnego oddechu. A tego nam teraz wszystkim potrzeba!
3. Zadbaj o detale
Wszyscy wiemy, że nawet najbardziej minimalistyczne mieszkanie może się całkowicie odmienić przy dobrze dobranych dodatkach. Odpowiedni kolor, kształt, estetyka i precyzja wykonania dodadzą mu charakteru. Dlatego warto urozmaicić swoje wnętrze przez różne akcesoria: niewielki drobiazg może spowodować spektakularny efekt!
Jaki dodatek wybrać?
Najprostszym ze wszystkich dodatków jest świeca, której żywy płomień wprowadzi do domu ciepło, marzycielskość i piękną aurę. Przyjrzyj się też wazonom, świecznikom, ramkom i innym dekoracjom w klimacie marki La Mania Home.
4. Wydziel strefy
Wydzielone strefy we wnętrzu to istotny element, który potrafi poprawić nasze samopoczucie – zwłaszcza teraz, gdy do domu przeniosła się nasza praca. Wiele osób pracuje w trybie zdalnym #homeoffice i często kończy się to zdecydowanie zbyt długim siedzeniem z laptopem w łóżku. W takiej sytuacji należy bardziej niż wcześniej dbać o work-life balance.
Jak sobie z tym poradzić?
Przede wszystkim, wskocz w wygodny dres od La Mania: podniesie on komfort wszystkich spędzanych w domu chwil. Następnie wydziel miejsce na pracę, zadbaj o odpowiednio dobrane biurko i wygodne krzesło, a następnie… otocz się pięknem. Najlepiej do tego celu posłużą nasze obrazy, grafiki i reprodukcje: pobudzą Cię do działania i wyzwolą to, co najlepsze. Przestrzeń dedykowana pracy z takimi dodatkami zaowocuje najlepszymi pomysłami – sama bowiem stanie się bodźcem do tworzenia piękna.