Dekorujemy świąteczny stół z La Mania Home.
Dekorujemy świąteczny stół z La Mania Home.
Dekorujemy świąteczny stół z La Mania Home.
Świąteczna atmosfera i cudowne dekoracje są przeciwwagą dla smutnej rzeczywistości za oknem – szarych chmur, smogu czy braku słońca.

Świąteczną gorączkę zaczynamy czuć dużo, dużo wcześniej, zanim na niebie pojawi się pierwsza gwiazdka, a my zasiądziemy do wigilijnego stołu. W La Mania Home podsuwamy garść inspiracji jak sprawić, by Święta w tym roku były jeszcze bardziej magiczne.

Święta to przede wszystkim czas spotkań z najbliższymi. To czas rozmów, przytulania, radości i bliskości. W polskiej tradycji łączy nas wszystkich stół, przy którym gromadzimy się i celebrujemy wspólnie posiłki. Dlatego warto nadać mu wyjątkową oprawę.

Jak ubrać stół na święta? Punktem wyjścia w naszych aranżacjach jest kolor. Od niego zaczęliśmy poszukiwania inspiracji. Fundamentem w La Mania Home jest ponadczasowe połączenie bieli i czerni, któremu akompaniuje głównie czerwień i złoto. Te cztery barwy dopełniają się i idealnie wpisują w magię Świąt. W końcu złoto i czerwień to klasyka Bożego Narodzenia! Przybiera coraz to nowe formy i nigdy się nie nudzi – ograniczeniem jest wyłącznie nasza wyobraźnia.

W La Mania Home przygotowaliśmy stół w trzech odsłonach: biało-czarnej, biało-czarnej z mocnym akcentem czerwieni i – dla najodważniejszych – czerwonej. Każda z tych kompozycji ma w sobie elementy złota, które nadają szlachetności i efektu glamour.
Świąteczna dekoracja stołu - obrusy, bieżniki i serwetki
Ubieramy stół na Święta – przykrywamy obrusem, dodajemy bieżnik i wybieramy serwetki. To właśnie te elementy stanowią często największą dekorację stołu.

Przy wyborze tekstyliów zwracamy uwagę nie tylko na kolory, ale też na materiał, z którego są wykonane; na jego deseń i fakturę. Dopiero łącząc je wszystkie w idealną całość, uzyskujemy oszałamiający efekt.

Obrusy i bieżniki La Mania Home ze 100% wysokogatunkowego lnu uszyliśmy z dbałością o każdy detal. Złota blaszka sygnowana logo podkreśla szlachetność materiału, a jednolite, wyraziste kolory oddają piękno jego splotu. Przyjemne w dotyku obrusy i bieżniki są połączeniem luksusu z bezpretensjonalną naturalnością, a ich wyjątkowość widać w każdym ściegu. Neutralne bazy pasują do każdego wnętrza i do każdej okazji – wigilijnej kolacji, świątecznego obiadu czy śniadania.
Blask świec na świątecznym stole
Ozdabiając stół nie zapominamy o świecach. Żywy ogień wprowadza ciepło do wnętrza; przyciąga uśmiech i szczęście. W naszych aranżacjach zdecydowaliśmy się na świece zapachowe:piękne, pełne aromatu kompozycje połączone z ciepłym światłem, odprężają, otulają i sprzyjają bliskości.

Świecę ustawiamy bezpośrednio na obrusie, na delikatnej podstawce lub decydujemy się na świecznik. Uzyskamy wtedy efekt gry świateł na wielu płaszczyznach.
Piękno świątecznego stołu tkwi w detalach.
Nasze produkty: obrusy, zastawa stołowa, czy świece zapachowe La Mania Home, same w sobie stanowią już ozdobę. Innym prostym, ale efektownym pomysłem na uzupełnienie świątecznej aranżacji jest wykorzystanie choinkowych bombek, które rozkładamy w różnych miejscach na stole. W naszych propozycjach wykorzystaliśmy złote bombki, które magicznie odbijają światło świec. Wraz z innymi złotymi dekoracjami uszlachetniają również cały stół.
Święta u Joanny Przetakiewicz
Kiedy stół jest już nakryty, a choinka ubrana, czas rozpocząć świętowanie. Na stole Joanny Przetakiewicz pojawiają się potrawy przygotowywane według przepisów jej babci. Cały rok czeka na pierogi ze słodką kapustą, podawane z barszczem na suszonych grzybach. Na kolację wigilijną zaprasza najbliższą rodzinę, do której potem dołączają przyjaciele, kończący własne celebracje. Wtedy w całym domu rozchodzi się zapach grzanego wina,czuje się bliskość, radość, przyjaźń i pełnię życia. Wracają do siebie dopiero o drugiej w nocy. Jak mówi Joanna - domem przyciągamy szczęście.