Styl Boho - Przytulne wnętrze pełne lekkości
Styl Boho - Przytulne wnętrze pełne lekkości
Styl Boho - Przytulne wnętrze pełne lekkości

Mówi się, że najpiękniejsze mieszkania to te, które mają duszę. To właśnie domena projektowania w stylu boho – naturalne meble, wzorzysty dywan i luźno zarzucone na oparcie koce wprowadzą Cię w marzycielską, niepowtarzalną historię, którą opowiesz we własnym domu. Czym jest styl boho i jak wprowadzić go do swojego wnętrza?



Poznaj styl boho

Przeglądając aranżacje w stylu boho nasuwa się pewne stwierdzenie – to luźne podejście do projektowania, które układa się w spójną i harmonijną całość. Sama nazwa wywodzi się od słów la bohème, które określały francuskich artystów buntujących się przeciwko ustalonym normom i żyjącym wbrew regułom. Ta idea została przeniesiona na pole projektowania wnętrz w intencji zaprzeczenia konwencjonalnym zasadom aranżacyjnym. Główne założenie tego stylu ma swoje idealne odzwierciedlenie w współczesnych domach tworzonych na kształt boho.





Osobliwe akcesoria i delikatne kolory

Jeśli masz w sobie nutę artyzmu lub kochasz podróżować: boho jest właśnie dla ciebie. Oprócz naturalnych, drewnianych mebli i poduszek z pomponami idealnie odnajdują się tam autorskie obrazy i ręcznie plecione makramy. Na półkach świetnie wpasowują się również pamiątki i zdjęcia z podróży. Mile widziane są też drobne kwiaty w nietuzinkowych doniczkach takich jak doniczka Balris, a nawet większe rośliny w donicach stojących. 

 

Duszę stylu boho dopełniają lekkie, stonowane kolory. Projektując swoje wnętrze najlepiej zwrócić uwagę na odcienie beżu, bieli i przygaszone kolory zieleni oraz żółci. Znajdzie się również miejsce na akcenty w żywszych kolorach, które wzbogacą pomieszczenie o wyjątkowy charakter.





Boho: od czego zacząć?

Po pierwsze – daj się ponieść fantazji i zaufaj swojej kreatywności. W końcu boho wywodzi się od prawdziwych artystów! Postaw pierwsze kroki malując pomieszczenie na delikatny odcień i wybierając naturalne meble, które będą stanowić bazę do dalszej twórczości.

 

Następnie zwróć uwagę na dodatki. Na przykład dywan Block od House Doctor to dobry wybór na początek – wprowadzi pierwsze nietypowe kształty do pomieszczenia. Przytulną kanapę udekoruj poduszkami z pomponami Irvin od Bloomingville, a całość podkreśl zestawem świeczników i nietuzinkowymi posążkami z betonu. Do tego wpleć abstrakcyjny zestaw naczyń ceramicznych Polskiej marki Boho Plate, który uczyni każdy posiłek nieco bardziej finezyjnym. To jeszcze nie koniec stylizacji – dodaj swój własny akcent w postaci sentymentalnych zdjęć i ulubionych kwiatów, które wyposażysz w oryginalne donice. Nie zapomnij, że styl boho bardzo się lubi z miękkimi dodatkami i charakterystycznymi kocami. Czułości nigdy za dużo!





Rozpłyń się w bohemie

Finalny efekt projektu mieszkania w stylu boho kojarzy się z beztroskim, słonecznym popołudniem przy filiżance ulubionej kawy - my szczególnie do tych rytuałów polecamy Kubek Sandrine. Ale nie tylko – to Twoja historia opowiedziana w niepowtarzalnych czterech ścianach. Stwórz własne, oryginalne arcydzieło i wprowadź swoich bliskich w świat głęboko skrywanych fantazji aranżacyjnych!