Podróże mogą być jeszcze przyjemniejsze! Poznaj akcesoria przydatne na wakacjach
Podróże mogą być jeszcze przyjemniejsze! Poznaj akcesoria przydatne na wakacjach
Podróże mogą być jeszcze przyjemniejsze! Poznaj akcesoria przydatne na wakacjach

Wielu z nas podróże kojarzą się z pośpiesznym pakowaniem, zagubionymi drobiazgami i artystycznym nieładem, który kryje się w walizce. Jednak czy to służbowy, czy wakacyjny wyjazd, może być czystą przyjemnością od początku, aż do samego końca! Poniżej przedstawiamy Ci kilka praktycznych porad i akcesoria podróżne z nowej kolekcji Travel od La Mania Home, dzięki którym wszystkie ważne dla Ciebie rzeczy będą w końcu uporządkowane.

Dobra podróż zaczyna się od… ulubionego napoju


Absolutnym must-have każdego wyjazdu jest kubek termiczny do samochodu - gorący lub zimny napój idealnie pobudza do działania i daje energię na większość dnia. Wybierając swój kubek warto zdecydować się na produkt z wyższej półki, aby utrzymywał temperaturę płynu przez długie godziny. Dobrym rozwiązaniem będzie kubek termiczny na kawę Grand Cru, który sprawdza się podczas krótszych wypraw, lub kubek termiczny to-go - idealny na długie przechadzki po górach lub kilkugodzinną podróż pociągiem.


Jak czyścić kubek termiczny?


Aby termos służył Ci wiele lat, najlepiej jest regularnie dbać o jego kondycję. Czasem jednak zdarza się, że pomimo mycia kubka od razu po każdym użyciu, może pojawić się nieestetyczny osad z kawy lub herbaty. Jak się z tym uporać?

Aby pozbyć się niechcianych przebarwień, raz na jakiś czas zalej kubek gorącą wodą i wsyp do środka kwasek cytrynowy: rozpuści on powstały osad. W przypadku cięższych zabrudzeń możesz też zastosować połączenie kwasku cytrynowego i sody oczyszczonej - pamiętaj jednak, aby wsypywać proszek powoli i nie pochylać się nad naczyniem, gdyż będą się z niego ulatniać gazy o intensywnym, cytrynowym zapachu.


Jak przechowywać akcesoria do makijażu?


Dobrze zorganizowana kosmetyczka podróżna z przegródkami to coś, co szczególnie docenią kobiety - naszym ostatnim odkryciem stały się akcesoria od Stackers z kolekcji Travel, które zapewniają wysoki komfort podróży. Wyjątkowym rozwiązaniem na długie podróże jest wisząca kosmetyczka podróżna do zawieszenia Stackers: wygląda jak średniej wielkości kuferek, a dzięki specjalnemu haczykowi i wielu praktycznym kieszeniom pomieści wszystkie akcesoria kosmetyczne.

Na krótsze wyjazdy idealnie sprawdzi się kosmetyczka z kieszeniami na pędzle Stackers, w której schowasz wszystkie najpotrzebniejsze rzeczy oraz bezpiecznie przechowasz delikatne pędzle.


Zadbaj o bezpieczeństwo swoich sprzętów i dokumentów


Na wszystkie wyjazdy, zarówno służbowe, jak i wakacyjne, zabieramy dokumenty i najpotrzebniejszą elektronikę. Jak wiadomo, trzeba zwrócić na nie szczególną uwagę ze względu na podatność na uszkodzenia. Tutaj marka Stackers również okazała się niezawodna i stworzyła trwałe, eleganckie akcesoria, z którymi najcenniejsze rzeczy będą dobrze zabezpieczone:


Wypoczynek przede wszystkim


Wyjazdy bywają męczące, dlatego zawsze należy pamiętać o odpoczynku. Czasem jedyną okazją na regenerację jest sen w świetle dziennym. Dlatego zaopatrz się w delikatną opaskę do spania na oczy, aby zapewnić sobie małą noc dla Twoich oczu: niezależnie od pory dnia.

Dbając o dobrą organizację nie tylko sprawisz, że podróż będzie mniej stresująca, ale też będziesz czerpać z niej radość. Teraz już wiesz jak przygotować się na każdą okoliczność!