Odnajdź swoje zen: spokojny umysł i ciało
Odnajdź swoje zen: spokojny umysł i ciało
Odnajdź swoje zen: spokojny umysł i ciało

W zabieganej codzienności łatwo jest zapomnieć o tym, by znaleźć moment dla siebie i złapać oddech. Praca, dom i obowiązki mogą zajmować dużo czasu – jednak by zachować równowagę i spokój warto jest wprowadzić do swojego życia rytuały, które pomogą odnaleźć się w chwili obecnej. Sprawdź 4 wskazówki, dzięki którym osiągniesz zen!

Rozpocznij dobrze dzień

Wyłączasz budzik i pierwsze, co robisz, to przeglądasz social media na telefonie? Spokojnie – chyba każdemu z nas zdarzyło się wpaść w tę pułapkę. Scrollujesz, like’ujesz, i nawet nie wiesz, kiedy minęło 20 minut… A przecież w tym czasie, szczególnie rano, można tyle zrobić.

Zamiast bombardować swój mózg treściami od momentu przebudzenia, zaczynaj dzień spokojnie i świadomie. Załóż miękki szlafrok, zaparz swoją ulubioną kawę lub herbatę (koniecznie w ulubionym kubku - na przykład w jednym z dwunastu personalizowanych kubków z Twoim znakiem zodiaku z kolekcji Medytacja) i wypij ją patrząc na zmieniający się krajobraz za oknem.

Postaraj się świadomie doświadczać tej chwili – skup się na temperaturze kubka, smaku napoju i poczuj wdzięczność za ten moment.

Zadbaj o atmosferę w domu

Spokój, zen i równowaga to nie tylko duże zmiany i rytuały – ale też wszystko, co składa się na Twoją codzienność. Jednym z najważniejszych aspektów wpływających na dobre samopoczucie jest piękny zapach w domu. Potrafi zupełnie odmienić charakter pomieszczenia i sprawić, że po prostu chce się w nim przebywać.

W nowej kolekcji Medytacja przygotowaliśmy dla Ciebie cztery wyjątkowe świece, aromatyczne woski do kominków czy mgiełki zapachowe. Inną, ciekawą propozycją jest palenie Palo Santo i kadzideł. Wypełniają one dom niepowtarzalnym, orientalnym zapachem, a wiele osób wierzy, że pomagają w napełnianiu domu dobrą energią. Uważa się też, że Palo Santo ma moc ochrony przed złymi wibracjami i oczyszcza aurę. Sprawdź nasze ceramiczne podstawki do palenia kadzideł i zwróć uwagę na ich elegancki, minimalistyczny design.

Medytacja dla Ciebie

Medytacja to wspaniały sposób na to, by znaleźć chwilę dla siebie i zdystansować się do spraw życia codziennego. Często wystarczy dziesięć lub piętnaście minut świadomego zanurzenia się w swoim oddechu, by odzyskać równowagę i dobrze nastroić się na resztędnia.

Niezależnie od tego, czy wybierasz poranną czy wieczorną medytację - sprawdź nowe, wygodne i wytrzymałe pufy do medytacji oraz poduszki Astrology Black lub Ivory. O Twój komfort zadba też miękki, przytulny koc z najnowszej kolekcji.

Ruch to zdrowie

W zdrowym ciele zdrowy duch - w tym dawnym powiedzeniu tkwi dużo prawdy. Codzienna, regularna aktywność fizyczna jest niezbędnym elementem wpływającym na dobre samopoczucie.

Jeżeli nie masz dużo czasu, a chcesz zwiększyć swoją mobilność, rozluźnić spięte mięśnie i porozciągać się po pracy, doskonałym wyjściem jest joga. Uczy uważności, kontaktu z ciałem i relaksuje. Sprawdź naszą nową matę do ćwiczeń, dzięki której wchodzenie w asany będzie jeszcze wygodniejsze, niż przedtem.

Jaki jest Twój sposób na odnalezienie harmonii i równowagi – joga, medytacja, midfullness, a może coś jeszcze innego?