Kupuj świadomie i zadbaj o planetę
Kupuj świadomie i zadbaj o planetę
Kupuj świadomie i zadbaj o planetę

22 kwietnia obchodzimy Dzień Ziemi. I choć to jest dzień, kiedy głośniej mówimy o ekologii, warto jest wprowadzić do swojego życia nawyki, które przyczynią się do ratowania planety każdego dnia. W tym artykule opowiemy wam o eko zmianach w La Mania Home i zaproponujemy kilka pomysłów, z którymi codziennie będziesz się przyczyniać do ochrony środowiska.

Ekologiczne alternatywy w La Mania HomeW La Mania Home szczególnie cenimy producentów, którzy dostarczają bio-friendly produkty i działają zgodnie z nurtem less waste. Z tej okazji nawiązaliśmy współpracę z takimi markami jak Koziol, który tworzy w 100% przyjazne dla środowiska sztućce, bidony, zestawy lunchowe, a nawet eleganckie torby.


Ekologiczne rozwiązania spotkamy też w kolekcji BOHO. Znajdziemy w niej niespotykane akcesoria do domu, które pochodzą z recyklingu i reprezentują najwyższej jakości bohemę. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o tym beztroskim, słonecznym stylu projektowania przeczytaj nasz artykuł "Styl Boho - Przytulne wnętrze pełne lekkości".Ziemia to nasz dom – dbaj o nią każdego dnia

Każdy z nas ma realny wpływ na naszą planetę. Wprowadzając nowe nawyki do swojego życia możemy nie tylko ograniczyć zużycie śmieci, ale też ślad węglowy, szkodliwy dwutlenek węgla i wiele, wiele innych. Zobacz jak proste zmiany zmienią twój świat na lepsze!Unikaj plastikuPlastik rozkłada się od stu do nawet tysiąca lat, tym samym zanieczyszczając nasze środowisko. Dlatego też chodząc na zakupy zdecyduj się na materiałową torbę wielorazową, a warzywa i owoce zamiast do foliowych woreczków pakuj do siateczek wielorazowych. Dodatkowo, coraz więcej firm odchodzi od plastiku inwestując w biodegradowalne opakowania i plastik z recyklingu. Kupując ich produkty wspierasz takie rozwiązania!Kiedy możesz, zrezygnuj z autaSzkodliwe spaliny, które wydziela auto zamień na rower, komunikację miejską, lub siłę własnych nóg. To przyjemne z pożytecznym: zaoszczędzisz pieniądze, jednocześnie poprawiając swoją kondycję.Daj przedmiotom drugie życieZasadź rzeżuchę w opakowaniu po serku, a słoiki wykorzystaj jako designerską szklankę na lemoniadę. Jeśli posiadasz stare meble lub zabawki dla dzieci, poszukaj fundacji, dla której każda taka rzecz jest najcenniejszym skarbem.Ogranicz swoje rachunkiZarówno woda, jak i prąd mają ogromne znaczenie dla ochrony przyrody. Postaraj się odłączać z gniazdka urządzenia, z których nie korzystasz, oraz bierz krótkie kąpiele w letniej, a w lato w chłodnej wodzie.Masz wpływ na rzeczywistośćRegularnie dbając o środowisko możesz znacząco ograniczyć czynniki zanieczyszczające naszą planetę. Przekazując tą wiedzę dalej możesz szerzyć zdrowe, ekologiczne nawyki, dzięki którym coraz więcej osób będzie codziennie ograniczało zużycie wody, produkcję śmieci i nie tylko. Wspólnie zmienimy świat na lepsze. I pamiętaj – prawdziwy Dzień Ziemi trwa przez cały rok!